چگونه تاریخ روز را در عنوان و توضیحات سئو صفحه نمایش دهم؟

اضافه کردن تاریخ روز به تایتل و متا دیسکریپشن

اگر صفحات و لندینگ‌هایی در سایت دارید که بر مبنای تاریخ روز هدف گذاری کردید و قصد دارید به‌صورت روزانه و خودکار تایتل و متا دیسکریپشن آنها تغییر کند با من همراه باشید.

به عکس زیر دقت کنید مواردی که به رنگ زرد هایلایت شده‌اند تاریخی است که به‌صورت خودکار آپدیت می‌شوند و محتوای درون صفحات لیستی از محصولات، پست‌های آگهی خودرو، املاک، قیمت طلا، ارز و … است و محتوای اکثر آنها از طرف کاربران وارد سایت می‌شود مثل: ایمالز و ترب، باما و… ؛ بنابراین این روش مناسب سایت‌هایی است که روزانه تغییرات زیادی در محتوای آنها ایجاد می‌شود و کاربر اطلاعات روز را میتواند به‌دست آورد.

تغییر خودکار عنوان و توضیحات صفحه وبسایت

برای اینکه بتوانیم بدون کدنویسی این قابلیت را پیاده سازی کنیم از افزونه رنک مث می‌توان استفاده کرد. این افزونه قابلیتی دارد که در قسمت تایتل و متا دیسکریپشن می‌توان از متغیرهای مختلفی استفاده کرد که در اینجا فقط به تاریخ روز و ماه و سال اشاره کردم و شما می‌توانید با خلاقیت خود از سایر متغیرها برحسب نیاز استفاده کنید.

روش اول استفاده از 3 متغیر

  • متغیر %currentday% تاریخ روز را نمایش می‌دهد. به عنوان مثال: 13
  • متغیر %currentmonth% ماه را نمایش می‌دهد: مثال: دی
  • متغیر %currentyear% سال را نمایش می‌دهد مثال: 1400

طبق تصویر زیر متغیرها را باید به ترتیب در تایتل یا توضیحات می‌توانید قرار دهید.

تغییر خودکار تایتل و توضیحات سئو

روش دوم استفاده از متغیر %currentdate%

متغیر %currentdate% تاریخ را به‌طور کامل نمایش می‌دهد به عنوان مثال: 13 دی 1400

برای استفاده از این متغیر باید ساختار نمایش تاریخ را در تنظیمات عمومی وردپرس مطابق تصویر زیر تنظیم کنید.

نکته‌ای که باید مدنظر قرار بدید این هست که تایتل و متا دیسکریپشن رو طوری بنویسید که یونیک و یکتا باشه و نباید عینا شبیه سایت‌های دیگه باشه و خلاقیت خودتون رو بکار بگیرید.

تغییر خودکار تایتل و متا دیسکریپشن به صورت روزانه می‌تواند سایت شما را دچار تغییرات جایگاه کند بنابراین لازم است وبسایت خود را تحت نظر بگیرید و از قبل به‌صورت آزمایشی اینکار را روی برخی صفحات تست کنید. این آموزش هیچ‌گونه تضمینی برای افزایش رتبه سایت شما ندارد و تغییرات رتبه و جایگاه سایت برعهده خودتان است.